سفارش تبلیغ
صبا ویژن
خداوند، بنده ای را که دهان خود را می گشاید و می گوید : «بارالها ! به من روزی بده» ؛ ولی دست از طلبِ روزی می کشد، دشمن می دارد . [.امام علی علیه السلام]
روزی تو خواهی آمد
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» چند حدیث از امام جعفر صادق(ع)

1-برآوردن حوائج و نیازمندى هاى مؤ من از هزار حجّ مقبول و آزادى هزار بنده و فرستادن هزار اسب مجهّز در راه خدا، بالاتر و والاتر است .
2- هنگامى که چهار چیز در جامعه شایع و رایج گردد چهار نوع بلا و گرفتارى پدید آید:
چنانچه زنا رایج گردد زلزله و مرگ ناگهانى فراوان شود.
چنانچه زکات و خمسِ اموال پرداخت نشود حیوانات اهلى نابود شود.
اگر حاکمان جامعه و قُضات ستم و بى عدالتى نمایند باران رحمت خداوند نمى بارد.
و اگر اهل ذمّه تقویت شوند مشرکین بر مسلمین پیروز آیند.
3-چنانچه مؤ منى از برادر ایمانیش حاجتى را طلب کند و او بتواند خواسته اش را برآورد و انجام ندهد، خداوند در قبرش یک افعى بر او مسلّط گرداند که هر لحظه او را آزار رساند.
4-چنانچه شنیدى که برادرت یا دوستت چیزى بر علیه تو گفته است و او تکذیب کرد قبول کن . همچنین فرمود: اگر چیزى را از برادرت بر علیه خودت شنیدى و نیز چهل نفر شهادت دادند، ولى او تکذیب کرد و گفت : من نگفته ام ، حرف او را بپذیر.
5-در آن هنگامى که وارد رختخواب خود مى شوى ، با خود بیندیش که در آن روز چه نوع خوراکى ها و آشامیدنى ها از چه راهى به دست آورده اى و میل نموده اى .
و در آن روز چه چیزهائى را چگونه و از چه راهى کسب و تحصیل کرده اى .
و در هر حال متوجّه باش که مرگ تو را مى رباید؛ و سپس در صحراى محشر جهت بررسى گفتار و کردارت حاضر خواهى شد.
برگرفته از کتاب «چهل داستان و چهل حدیث از امام صادق» --->
دانلود کتابنوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سیدموسی سیدمحرمی ( جمعه 87/8/3 :: ساعت 11:18 عصر )
»» نحوه شهادت حضرت زهرا علیهاالسلام در منابع اهل تسنن

ویژه نامه شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س)   
مردم بی‎وفای آن عصر به دنبال تحریک برخی به در خانه دختر رسول خدا آمدند و نسبت به وصی پیامبر اکرم، امیرالمومنین علی علیه السلام بی‎حرمتی کردند و این هجوم به خانه وحی ضایعاتی را در پی داشت و حضرت زهرا علیهاالسلام، عزیز رسول خدا، همو که پیامبر اکرم بارها در موردش فرموده بود: "کسی که فاطمه دخترم را آزار دهد، مرا آزار داده و کسی که مرا آزار دهد باعث ناخشنودی خدا می‎شود"؛ را صدمه زدند.
نارضایتى‎هاى حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام از برخی صحابه
از جمله مسائل قابل طرح و بحث که مربوط روزهای آخر زندگی حضرت زهرا علیهاالسلام می‎شود مسئله ناراضى بودن حضرت زهرا علیهاالسلام از برخی صحابه رسول خدا است (چه این که نارضایتى حضرت فاطمه علیهاالسلام، نارضایتى رسول خدا و در نتیجه نارضایتى خداوند بارى تعالى است) ما در این جا با ذکر اسناد و مدارکى از اسلاف عامه که از معتمدین و بزرگان ایشان هستند، این مسئله و دلائل آن را مورد بررسى قرار می‎دهیم.
حضرت زهرا علیهاالسلام
قسمت اول ـ تدفین شبانه
از دلایلى که نارضایتى حضرت زهرا علیهاالسلام را مى‎رساند و علماى اهل تسنّن در منابع خویش ذکر کرده‎اند، تدفین مخفیانه و شبانه است. به راستى چرا باید دختر بزرگوار حضرت رسول اکرم صلى الله علیه وآله وصیت نمایند تا ایشان را بدینگونه و شبانه تدفین نمایند؟! و کسی بر پیکر مطهر ایشان نماز نخواند؟!

پاسخ این سؤال در لابلاى کتب اهل تسنن موجود می‎باشد.
متن کامل ویژه نامه در سایت تبیاننوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سیدموسی سیدمحرمی ( سه شنبه 87/3/14 :: ساعت 9:9 صبح )
»» خطرناکترین دشمنان امام حسین(ع)

السلام علیک یا ابا عبدالله

حسین (ع) بیشتر از آب تشنه لبیک بود

افسوس که بجای افکارش زخمهای تنش را نشانمان دادند

و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند

دکتر علی شریعتی    منبع:mahshahrss.blogfa.comبا عرض تسلیت ایام سوگواری مولا ابا عبدالله الحسین(ع) به محضر ارادتمندان و دوستدارا اهل بیت علیهماالسلام.


یا ابا عبدالله! انی سلم لمن سالمکم و انی حرب لمن حاربکم و ولی لمن والاکم و عدو لمن عاداکم فاسئل الله الذی اکرمنی بمعرفتکم و معرفه اولیائکم و.....

قبل از این مطالبی درباره کیفیت بعضی از عزاداریها و اینکه این گونه عزاداریها تا چه اندازه
می توانند چهره واقعی امام حسین (ع)وهدف و فلسفه قیام عاشورا را معرفی کنند و
چه اثرات منفی در دید افرادنا آشنا  از دین و تشیع می تواند داشته باشد نوشته بودیم ولی وقتی
این 
متن این سخنرانی منتشر نشده امام صدر در روز عاشورا را مطالعه کردم دیدم که چقدر زیبا و کامل حق مطلب را ادا نموده اند لذا متن این سخنرانی را جهت مطالعه شما دوستداران و ارادتمندان واقعی اهل بیت علیهماالسلام در وبلاگ قرار دادم امیدوارم خداوند ما را یاری دهد تا شناخت درست از دین و اهل بیت داشته باشیم .اللهم اجعل محیای محیا محمد و ال محمد و مماتی ممات محمد و ال محمد.
 دشمنان حسین:
یکی از دوستان اندیشمند ما می‌گوید دشمنان حسین سه گروه‌اند:
دشمن نخست: کسانی که حسین و یارانش راکشتند. آن‌ها ستمکار بودند، اما اثر ستمشان ناچیز است، زیرا که جسم را کشتند و اجساد را پاره پاره کردند و چادرها را به آتش کشیدند و اموال را به غارت بردند. آن ها چیزهای محدودی را از میان بردند. اگر حسین در سال 61 به شهادت نمی‌رسید در سال دیگری از دنیا می‌رفت. پس خطر اصلی چیست؟ آنان با کشتن حسین چه چیزی را محقق ساختند؟ باید گفت که آنان مرگ حسین (ع) را جاودانه و همیشگی کردند. بنابراین خطر دشمن اول، ظالم اول و طغیانگر اول محدود است.
دشمن دوم: کسانی که کوشیدند تا آثار حسین را پاک سازند، بنابراین قبرش را از میان بردند و زمینی را که در آن به خاک سپرده شده بود، به آتش کشیدند و یا مانند بنی عباس حرم امام حسین (ع) را به آب بستند.
اینان مانع عزاداری برای حسین (ع) شدند، چنان‌که در عصر عثمانی این‌گونه بود. شما و پدرانتان این دوره را دیده‌اید. دوران تاریکی بود. هنگامی که مجلسی بر پا می‌داشتند، مراقبینی می‌گماردند، تا رسیدن عمال عثمانی را خبر دهند و عزاداران پراکنده شوند. هم اینان زیارت حسین را منع کردند و برای کسانی که می خواستند قبر امام حسین را زیارت کنند سختی‌های بسیاری می‌آفریدند. این‌ها گروه دوم از دشمنان حسین هستند، کسانی که می‌خواستند اسم حسین و یاد حسین فراموش شود، و آرامگاه حسین و عزاداری بر حسین را از میان رود.

خطر این گروه بیش از گروه اول است، اما در اجرای برنامه‌هایشان، ناتوان ماندند، چنان‌که این مسأله در تاریخ روشن شد. ما امروز شاهد گسترش زمانی و مکانی عزاداری‌های امام حسین هستیم. امروز دست کم بیش از صد میلیون نفر در عزاداریی‌های امام حسین(ع) شرکت می کنند؛ نه تنها در جهان اسلام، بلکه همچنین در آفریقا. جمعه گذشته در ایام عاشورا، همه خطبه‌ها به اسم امام حسین (ع) برگزار شد؛ در همه جا، در اروپا، در آمریکا و در هر کشوری که دوستداران حسین (ع) زندگی می‌کنند. امروز صد میلیون نفر و یا بیشتر مجالس حسینی را برپا می‌کنند. سفر من به گابن با اربعین حسینی مصادف بود و در آنجا سخنرانی مفصلی کردم. در سنگال هم که بودم مجالس مفصلی برپا کردیم. به همین ترتیب در همه کشورها مراسم‌های عزاداری امام حسین (ع) در حال گسترش است. این مراسم این جا در لبنان، در بیروت و در مکان‌های گوناگون فزونی می یابد، و عمیق‌ تر می‌شود. بنابراین گروه دوم دشمنان حسین پر خطرتر و ستمکارتر از گروه نخست‌اند، اما در کارشان ناکام ماندند، ولی خطر این‌ها از گروه سوم کمتر است.

دشمن سوم: این گروه بر آن بودند تا چهره حسین را مخدوش کنند، و واقعه کربلا را در سالگردها و عزاداری‌ها نگه دارند، و آن را در گریه و اندوه و ناله منحصر کنند. ما بر حسین بسیار می‌گرییم، اما هرگز در گریه متوقف نمی شویم. مویه ما برای نو کردن اندوه‌ ها و کینه‌ ها و میل به انتقام و خشم بر باطل است، این‌ها انگیزه ما برای گریه است. ادامه مطلب...نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سیدموسی سیدمحرمی ( شنبه 86/10/22 :: ساعت 9:26 صبح )
»» آخرین وصایای امام علی (ع)

با عرض تسلیت بمناسبت ایام شهادت مولا امیرمومنان حضرت علی (ع)

آخرین وصایای امام علی(ع):

«شما را به تقوى و ترس از خدا سفارش می‌کنم و این که دنیا را نطلبید، اگرچه‏ دنیا شما را بخواهد. و به خاطر آنچه از (زخارف دنیا) از دست شما رفته است، تأسف نخورید، و سخن راست و حق بگوئید، و براى پاداش (آخرت) کار کنید، و دشمن ستمگر باشید و یاور ستمدیده.
شما و همه‌ی فرزندانم و خانواده‌ام را و هر کسی که این نامه‌ی من به او خواهد ‌رسید را به تقوى و ترس از خدا و تنظیم امور زندگى و سازش میان خودتان سفارش می‌کنم، زیرا از پیامبر(ص) شنیدم که فرمود «سازش‌دادن میان دو نفر، از تمام نماز و روزه‌ها (مستحبى) بهتر است.
درباره‌ی یتیمان از خدا بترسید و براى دهان آن‌ها نوبت قرار ندهید (که گاهى سیر و گاهى گرسنه باشند)، و مبادا در اثر بى‌توجهى نزد شما ضایع شوند.
درباره‌ی همسایگان از خدا بترسید که آن‌ها مورد وصیت پیغمبرتان هستند و آن‌حضرت درباره‌ی آنان همواره سفارش می‌کرد؛ آن قدر که ما گمان کردیم آن‌ها هم (از همسایه) ارث خواهند برد.
از خدا درباره‌ی قرآن بترسید که دیگران با عمل به آن بر شما پیشى نگیرند.
درباره‌ی نماز از خدا بترسید که ستون دین شما است
و درباره‌ی خانه‌ی پروردگار از خدا بترسید و تا زنده هستید آن را خالى نگذارید که اگر خالى بماند، (از کیفر الهى) مهلت داده نم‌ی‌شوید.
از خدا درباره‌ی جهاد با مال و جان و زبانتان در راه خدا بترسید.
ملازم همبستگى و بخشش به یکدیگر باشید و از پشت‌کردن به هم و جدائى از هم دورى کنید.
امر به معروف و نهى از منکر را ترک نکنید، و گرنه اشرارتان بر شما حکم‌رانى خواهند کرد و آن‌گاه شما خدا را براى دفع آن‌ها می‌خوانید، ولی او دعایتان را پاسخ نمی‌گوید.
اى فرزندان عبدالمطلب! مبادا به بهانه‌ی کشته شدن امیر المؤمنین، در خون‌هاى مردم فرو روید. بدانید که نباید به جای من، کسی جز قاتل من کشته شود. اگر من از دنیا رفتم، شما هم به جای آن، ضربه‌اى به او بزنید. مبادا او را مثله کنید.

ویژه نامه شهادت مولای متقیان نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سیدموسی سیدمحرمی ( چهارشنبه 86/7/11 :: ساعت 12:29 عصر )
»» عاشق دوست زِ رنگش پیداست


ضمن عرض تسلیت بمناسبت سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره)
گزیده ای از اشعار عرفانی امام از روزنامه ایران 13 خرداد 86
عاشق دوست ز رنگش پیداست
بى دلى از دل تنگش پیداست
نتوان نرم نمودش به سخن
این سخن از دل سنگش پیداست
یار امشب پى عاشق کشى است
من نگویم، زخدنگش پیداست.
             ***************
عیب از ماست اگر دوست زما مستور است
دیده بگشاى که بینى همه عالم «طور» است
            ***************
باد صبا گذر کنى ار درسراى دوست
برگو که دوست سر ننهد جز به پاى دوست
مجنون اسیر عشق شد اما چو من نشد
اى کاش کس چو من نشود مبتلاى دوست
        *****************
آن که دل خواهد، درون کعبه و بتخانه نیست
آنچه جان جوید به دست صوفى بیگانه نیست
گفته هاى فیلسوف و صوفى و درویش و شیخ
درخور وصف جمال دلبر فرزانه نیست
      ******************
گر به سوى کوچه دلدار راهى بازگردد
گر که بخت خفته ام با من دمى همساز گردد
گر نسیم صبحگاهى ره به کوى دوست یابد
گر دل افسرده با آن سرو قد همراز گردد
در هوایش سرسپارم، در قدومش جان بریزم
گر برویم در گشاید گر به نازى باز گردد
       *****************
با دل تنگ به سوى تو سفر باید کرد
از سر خویش به بتخانه نظر باید کرد
پیر ما گفت ز میخانه شفا باید جست
از شفاجستن هر خانه حذر باید کرد
گر دل از نشئه ى مى دعوى سردارى داشت
به خود آیید که احساس خطر باید کرد
         ****************
ادامه مطلب...

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سیدموسی سیدمحرمی ( دوشنبه 86/3/14 :: ساعت 3:52 صبح )
»» بیست و هشتم ماه صفر

محمد(ص) زنده و جاوید خواهد ماند

محمد تا ابد پاینده چون خورشید خواهد ماند

زمین ویرانه باد و سرنگون باد آسمان پیر

اگر بینیم روزی در جهان نام محمد نیست
سالروز شهادت حضرت ختمی مرتبت رسول اکرم (ص)و امام حسن مجتبی (ع)را محضر شما ارادتمندان اهل بیت تسلیت عرض می نماییم.
" فراق نزدیک شده و بازگشت ‏به سوى خداوند است. نزدیک است فراخوانده شوم و دعوت حق را اجابت  نمایم و من دو چیز گران در میان شما مى ‏گذارم و مى ‏روم: کتاب خدا و عترتم، و خداوند لطیف و آگاه به  من خبر داد که این دو هرگز از یکدیگر جدا نشوند تا کنار حوض کوثر برمن ‏وارد شوند. پس خوب بیندیشید چگونه با آن دو رفتار خواهید نمود."

در حجه ‏الوداع در هنگام رمى‏ جمرات فرمود: "مناسک خود را از من ‏فرا گیرید، شاید بعد از امسال دیگر به حج نیایم و هرگز مرا دیگر در این جایگاه نخواهید دید."

روزى به آن حضرت خبر دادند که مردم از وقوع مرگ شما اندوهگین ‏و نگرانند. پیامبر در حالى که به  فضل بن عباس و على بن ‏ابى‏طالب (ع) تکیه داده بود به سوى مسجد رهسپار گردید و پس ازدرود و سپاس  پروردگار، فرمود: "به من خبر داده‏ اند شما از مرگ ‏پیامبر خود در هراس هستید. آیا پیش از من، پیامبرى بوده است که‏ جاودان باشد؟! آگاه باشید، من به رحمت پروردگار خود خواهم ‏پیوست و شما نیز به  رحمت پروردگار خود ملحق خواهید شد."ادامه مطلب

خود را تهى ز خون دل چند ساله کرد

خونى که خورد در همه عمر از گلو بریخت


باز هم مدینه بر خاک سیاه اندوه نشسته و سکوتی ژرف، همه جایش را فرا گرفته است. دوباره گرد و غبار بر دیوارهای گلین خانه ها نشسته است. باد غربت در کوچه باغ های خزان زده شهر، خود را به در و دیوار می زند و آواره مصیبت روح جاودانی صبر، امام مجتبی علیه السلام است.

حسن علیه السلام، این سید جوانان اهل بهشت، این خلق نیکوی محمدی، این اسطوره صبر و بندگی، در آستانه رواق خون رنگ شهادت ایستاده و با جگری تفتیده از نامهربانی دشمن خانگی اش، عزم پر کشیدن تا بی کران عرش خدا را دارد.ادامه مطلبنوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سیدموسی سیدمحرمی ( یکشنبه 85/12/27 :: ساعت 8:0 صبح )
»» گریه برای نمره

دانشجویی در یکی از واحدهای درسی اش نیم نمره کم آوردبناچار دست به دامان استاد گردید که این نیم نمره را به وی ارفاق قائل شود تا این واحد به ترم بعدی نماند ولی استاد قبول نکرد.

استاد را در جای خلوتی گیر آورد و ماجرای زندگی خودش را برای وی توضیح داد . او به استاد گفت که با چه مصیبتی درس می خواند و از مشکلات زندگیش و اینکه پدر و مادرش فوت کرده اند و او علاوه بر خودش مجبور است که زندگی برادر و خواهر کوچکتر از خودش را نیز اداره کند بنابراین مجبور است شبها را نیز تا دیر وقت کار کند و...با یادآوری مشکلات و مصائبی که برایش پیش آمده بود گریه اش گرفت و استاد را نیز گریاند.وقتی گریه استاد را دید با خود گفت الان وقتش است که تقاضای خود را باز گویم بدون شک قبول می کند لذا گفت : استاد حالا لطف می کنید که نیم نمره به من ارفاق کنید.؟

استاد گفت :اگر می خواهی یک ساعت دیگر نیز با تو بنشینم و گریه کنم ولی صحبت نمره را نکن!!!!

وقتی در مجالس عزاداری حضرت ابا عبدا...الحسین(ع)وارد می شوی و می بینی که مردم با چه کیفیتی به سر و سینه خود می زنند و گریه می کنند با خود فکر می کنی آیا امکان دارد این شخص فردای همان روز قسم دروغ به امام حسین(ع) بخورد تا حرف خود را به کرسی بنشاند یا جنس خود را چند تومان گرانتر بفروشد یا دروغها و اعمال ناشایست خودرا توجیه کند و...اصلا" امکان دارد که این فرد گناه کند ؟

امام حسین(ع)خطاب به این عزادار عزیز می گوید:دستت درد نکند قدم رنجه فرمودید در مجلس عزای من یا اولیای خدا شرکت می کنید شما که این همه در حق من و ائمه لطف دارید فقط مرحمت کنید بخاطر خودتان و برای رضای خدا از محرمات دوری کنید دروغ نگویید مال حرام نخورید غیبت نکنید بخاطر بدست آوردن مال و منال بیشتر این همه به همدیگر خیانت نکنید از اسم خدا و ائمه برای پشبرد اهداف خود استفاده نکنید و ....

می دانید چه جوابی از من عزادار می شنود :اماما! جانم به فدایت ارباب من!من نوکر شما هستم من سگ درگاه شما هستم و ....هر چقدر می خواهی برایتان گریه و عزاداری می کنم  ولی خواهشا" صحبت از ترک محرمات نکنید.

کسی نیست به من بگوید عزیز من! امام چه نیازی به نوکر یا سگ و ... دارد او از ما انتظار شیعه و دوست بودن دارد آیا دوست راضی می شود کاری کند که روح دوست یا همان ارباب و ... را از خود ناراضی کند ؟

و باز هم صحبت از دروغ و قسم دروغین به میان آمدمی دانیم که قسم اگر راست هم باشد مکروه است و بخاطر هر حرف راستی هم نباید قسم خورد تا چه رسد به حرف دروغ !

پیری می گفت :کسی داشت برایم صحبت می کرد و من حرفهایش را باور می کردم که یک بار قسم خورد من به حرفهایش شک کردم  وقتی دوباره قسم خورد دیگر مطمئن شدم که دارد دروغ می گوید !!

جالب این جاست که این عده از مردم خیلی راحت به اسم خدا قسم یاد می کنند ولی با کمی احتیاط این کار را درباره ائمه انجام می دهند و با احتیاط بیشتر اسم قمر منیر بنی هاشم حضرت ابولفضل العباس (ع)را می آورند لابد فکر می کنند که حضرت عباس زورش نعوذباا... از خدا هم بیشتر است ؟!!!!

حالا نظر شما چیست ؟گریه و عزاداری و پوشیدن لباس سیاه در ایام عزاداری ابا عبدا... راحت تر است یا در تمام سال مراقب اعمال و رفتار خود بودن و اجتناب از گناهان و انجام کارهای نیک و پسندیده؟لابد کسی که به اندازه پر مگس برای امام حسین(ع)گریه کند بهشت بر او واجب می شود؟!!!

روزی در تابلو اعلانات اداره دیدم مسئول فرهنگی به نقل از رسول خدا حدیثی را نوشته اند :هر کس قبر مرا زیارت کند بهشت بر او واجب می شود .با خود گفتم خدایا !لابد می خواستی تمام مردم مدینه و شهرهای اطراف را به بهشت ببری  زیرا به غیر از زیارت هیچ چیز دیگری نوشته نشده بود .

فمن یعمل مثقال ذره خیرا"یره و من یعمل مثقال ذره شرا"یره

ان اکرمکم عندا... اتقیکم .نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سیدموسی سیدمحرمی ( یکشنبه 85/12/13 :: ساعت 11:55 عصر )
»» خطرناکترین دشمنان امام حسین(ع)

یا ابا عبدا... انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم الی یوم القیامه.
قبل از این مطالبی درباره کیفیت بعضی از عزاداریها و اینکه این گونه عزاداریها تا چه اندازه
می توانند چهره واقعی امام حسین (ع)وهدف و فلسفه قیام عاشورا را معرفی کنند و
چه اثرات منفی در دید افرادنا آشنا  از دین و تشیع می تواند داشته باشد نوشته بودیم ولی وقتی
این متن این سخنرانی منتشر نشده امام صدر در روز عاشورا را مطالعه کردم دیدم که چقدر زیبا و کامل حق مطلب را ادا نموده اند لذا متن این سخنرانی را جهت مطالعه شما دوستداران و ارادتمندان واقعی اهل بیت علیهماالسلام در وبلاگ قرار دادم امیدوارم خداوند ما را یاری دهد تا شناخت درست از دین و اهل بیت داشته باشیم .
اللهم اجعل محیای محیا محمد و ال محمد و مماتی ممات محمد و ال محمد.
 دشمنان حسین:
یکی از دوستان اندیشمند ما می‌گوید دشمنان حسین سه گروه‌اند:
دشمن نخست: کسانی که حسین و یارانش راکشتند. آن‌ها ستمکار بودند، اما اثر ستمشان ناچیز است، زیرا که جسم را کشتند و اجساد را پاره پاره کردند و چادرها را به آتش کشیدند و اموال را به غارت بردند. آن ها چیزهای محدودی را از میان بردند. اگر حسین در سال 61 به شهادت نمی‌رسید در سال دیگری از دنیا می‌رفت. پس خطر اصلی چیست؟ آنان با کشتن حسین چه چیزی را محقق ساختند؟ باید گفت که آنان مرگ حسین (ع) را جاودانه و همیشگی کردند. بنابراین خطر دشمن اول، ظالم اول و طغیانگر اول محدود است.
دشمن دوم: کسانی که کوشیدند تا آثار حسین را پاک سازند، بنابراین قبرش را از میان بردند و زمینی را که در آن به خاک سپرده شده بود، به آتش کشیدند و یا مانند بنی عباس حرم امام حسین (ع) را به آب بستند.
اینان مانع عزاداری برای حسین (ع) شدند، چنان‌که در عصر عثمانی این‌گونه بود. شما و پدرانتان این دوره را دیده‌اید. دوران تاریکی بود. هنگامی که مجلسی بر پا می‌داشتند، مراقبینی می‌گماردند، تا رسیدن عمال عثمانی را خبر دهند و عزاداران پراکنده شوند. هم اینان زیارت حسین را منع کردند و برای کسانی که می خواستند قبر امام حسین را زیارت کنند سختی‌های بسیاری می‌آفریدند. این‌ها گروه دوم از دشمنان حسین هستند، کسانی که می‌خواستند اسم حسین و یاد حسین فراموش شود، و آرامگاه حسین و عزاداری بر حسین را از میان رود.

خطر این گروه بیش از گروه اول است، اما در اجرای برنامه‌هایشان، ناتوان ماندند، چنان‌که این مسأله در تاریخ روشن شد. ما امروز شاهد گسترش زمانی و مکانی عزاداری‌های امام حسین هستیم. امروز دست کم بیش از صد میلیون نفر در عزاداریی‌های امام حسین(ع) شرکت می کنند؛ نه تنها در جهان اسلام، بلکه همچنین در آفریقا. جمعه گذشته در ایام عاشورا، همه خطبه‌ها به اسم امام حسین (ع) برگزار شد؛ در همه جا، در اروپا، در آمریکا و در هر کشوری که دوستداران حسین (ع) زندگی می‌کنند. امروز صد میلیون نفر و یا بیشتر مجالس حسینی را برپا می‌کنند. سفر من به گابن با اربعین حسینی مصادف بود و در آنجا سخنرانی مفصلی کردم. در سنگال هم که بودم مجالس مفصلی برپا کردیم. به همین ترتیب در همه کشورها مراسم‌های عزاداری امام حسین (ع) در حال گسترش است. این مراسم این جا در لبنان، در بیروت و در مکان‌های گوناگون فزونی می یابد، و عمیق‌ تر می‌شود. بنابراین گروه دوم دشمنان حسین پر خطرتر و ستمکارتر از گروه نخست‌اند، اما در کارشان ناکام ماندند، ولی خطر این‌ها از گروه سوم کمتر است.

دشمن سوم: این گروه بر آن بودند تا چهره حسین را مخدوش کنند، و واقعه کربلا را در سالگردها و عزاداری‌ها نگه دارند، و آن را در گریه و اندوه و ناله منحصر کنند. ما بر حسین بسیار می‌گرییم، اما هرگز در گریه متوقف نمی شویم. مویه ما برای نو کردن اندوه‌ ها و کینه‌ ها و میل به انتقام و خشم بر باطل است، این‌ها انگیزه ما برای گریه است. ادامه مطلب...

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سیدموسی سیدمحرمی ( پنج شنبه 85/12/3 :: ساعت 11:26 عصر )


»» ایثار و همه دارایی یک پیرزننوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سیدموسی سیدمحرمی ( چهارشنبه 85/11/25 :: ساعت 8:55 عصر )
»» عزاداری امام حسین(ع) هدف یا وسیله؟

السلام علیک یا ابا عبدالله

با عرض تسلیت ایام سوگواری مولا ابا عبدالله الحسین(ع) به محضر ارادتمندان و دوستدارا اهل بیت علیهماالسلام.

یا ابا عبدالله! انی سلم لمن سالمکم و انی حرب لمن حاربکم و ولی لمن والاکم و عدو لمن عاداکم فاسئل الله الذی اکرمنی بمعرفتکم و معرفه اولیائکم و.....ویژه نامه محرم

هدف از عزاداری چیست؟آیا هدف از عزاداری چیزی غیر از معرفی امام حسین(ع)و مکتب و مرامش است؟آیا با عزاداری هایی که انجام می دهیم واقعا" همین هدف را دنبال می کنیم؟و اگر بدنبال همین هدف هستیم تا چه اندازه در رسیدن به هدف خود موفق بوده ایم؟

اگر فردا امام زمان (عج) تشریف بیاورند آیا این عزاداری ها را در شان امام حسین خواهند دانست ؟ و اصلا"اجازه چنین عزاداری را به ما خواهند داد؟

عده ای ادعا می کنند امام حسین شهید شدند تا گناهان امتشان بخشیده شود .آیا این درست است که امت امام گناه کنند و تعالیم دین را نادیده بگیرند و امام همراه خانواده خود در صحرای کربلا حضور یابندو با چنین وضعیتی به شهادت برسند و خانواده شان به اسارت گرفته شود بخاطر اینکه گناه افرادی که در امور دینی سهل انگاری می کنند و راه ایشان و امامان و پیامبران دینی را درست نرفته اند و یا حتی نخواسته اند که درست بروند بخشیده شود؟

آیا درست است که ما تعالیم دینی را در طول سال زیر پا بگذاریم و زندگی روزمره خود را با گفتن دروغ شروع کنیم و با دروغ به پایان برسانیم و سر مردم و مسلمین یا غیر مسلمین کلاه بگذاریم و در جامعه با رواج دروغ . قسم های دروغین .بهتان . غیبت .کم فروشی . گرانفروشی .کم کاری در انجام امور محوله و پارتی بازی و ... تمام افراد جامعه را دچار مشکل سازیم و عرصه زندگی را به سهم خود بر آنها تنگ سازیم و در دهه محرم با چند روز عزاداری و یاحد اکثر با دادن خیرات گناهانمان بخشیده شودو چون گریه کرده ایم یا مردم را گریانده ایم و یا خود را شبیه گریه کنندگان نموده ایم بهشت بر ما واجب شود .پس تکلیف این همه بی انصافی ها و دروغ ها و خیانت ها و ... چه می شود ؟

آیا امام شهید شدند تا آیه "من یعمل مثقال ذره خیرا یره  و من یعمل مثقال شرا یره " را به اصطلاح بای پس کنند و افرادی را که به ظاهر ادعای دوستی با ایشان و اهل بیت را می نمایند مشمول این آیه نگردند؟

من با عقل ناقص خود این طور فکر نمی کنم .

امام می فرمایند:من برای اصلاح امور امت جدم رسول خدا قیام کردم .

و نیز خطاب به لشکر دشمن می فرمایند: اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید.

آیا کارهای ما مشمول این دو فرمایش امام هستند ؟

آیا عزاداری تا نصفه های شب با طبل هایی که ستون های خانه مردم را می لرزانند و آسایش را از زن و بچه و پیر و مریض مردم می گیرد در راستای معرفی امام حسین و اصلاح امور مردم می تواند باشد؟

ادامه مطلبنوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » سیدموسی سیدمحرمی ( دوشنبه 85/11/2 :: ساعت 9:12 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

شعر زیبای سیب حمید مصدق و جواب زیبای فروغ فرخ زاد
هیچ کس به تو مانند نشد!
به نسیمی همه راه به هـــم می ریزد
نامه اعتراضی على مطهری به شورای نگهبان درباره رد صلاحیتش
گفتگوی انتقادی طنز با خدا
نامه علی مطهری به فرمانده سپاه پاسداران
نامه سرگشاده على مطهرى خطاب به رئیس مجلس خبرگان رهبرى
گل یاس علی
تکنولوژی جدید برای کاهش چشمگیر انتشار گاز دی اکسید کربن
راز شب بود پیکر زهرا...
جملات منتسب به امام که در صحیفه نیست
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 79
>> بازدید دیروز: 64
>> مجموع بازدیدها: 419959
» درباره من

روزی تو خواهی آمد
سیدموسی سیدمحرمی
این وبلاگ صرفا برای دیگران نوشته نمی شود بلکه هر آنچه خود علاقمند به یادداشت آن هستم به عنوان دفتر خاطرات و ذخیره اطلاعاتی که در دفتر یادداشت و خاطرات برایم مقدور نیست می باشد لذا در وهله اول برای خودم می نویسم و اگر برای کسی قابل استفاده بود که چه بهتر.مزیت وبلاگ بر دفتر عقاید و خاطرات و... این است که در سایه اظهار نظر منتقدین کم و کاست نوشته هایم معلوم می گردد در حد امکان در صدد اصلاحشان برآیم و ....

» پیوندهای روزانه

پایگاه اطلاع رسانی دکترعلی مطهری [31]
مقالات محمد مطهری فرزند شهید مطهری [379]
پژوهشهای قرآنی [129]
مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت [198]
سایت مذهبی تبیان [215]
مرکز اطلاع رسانی شهید آوینی [201]
شبکه فن آوری اطلاعات ایران [155]
پایگاه اطلاع رسانی طب مکمل [248]
پایگاه اطلاع رسانی طعام اسرار [128]
استاد شهید مطهری کتابها سخنرانیها و دست نوشته ها با امکان دانلود [183]
وب سایت شخصی اکبر اعلمی [192]
تو را من چشم در راهم [255]
روزی تو خواهی آمد. [278]
[آرشیو(13)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
مطالبی در مورد کامپیوتر بهداشت و تغذیه مذهبی و ...[117] . نماز . همای . همرنگ جماعت . با یک گل بهار . دست کوتاه و خرما بر نخیل . ربنا - شجریان . سد معبر . صدای طبل . عزاداری . عیسی به دین خود موسی.. . کاخ نیاوران . کنسرت دوزخیان . گروه مستان . گفتگوی ویزه خبری میرحسین موسوی موج سبز رتبه فساد بسیجی واقعی مسک .
» آرشیو مطالب
آموزش کامپیوتر
مذهبی
جامعه و زندگی
مذهبی ( میلادها)
تبریز و آثار تاریخی آن
به مناسبت یکصدمین سال تولد استاد شهریار
ماه مبارک رمضان
پزشکی و بهداشت و تغذیه
وبلاگهای دیگر نویسنده
طب قرآنی
لطیفه ها و جوکها
شهادت و وفات
سیاست و اداره جامعه
خاطرات
ورزشی
شهریور 1385
مهر 1385
پاییز 1387
تابستان 1387
بهار 1387
تابستان 1386
بهار 1386
زمستان 1385
پاییز 1385
آذر 1387
دی 1387
بهمن 1387
اسفند 1387
فروردین 1388
اردیبهشت 1388
خرداد 1388
تیر 1388
مرداد 1388
مهر 1388
آبان 1388
آذر 1388
آذر 88
دی 88
بهمن 88
فروردین 89
اردیبهشت 89
خرداد 89
مرداد 89
آذر 89
آبان 89
شهریور 89
دی 89
بهمن 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
شهریور 90
مرداد 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
اسفند 90
فروردین 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
بهمن 91
خرداد 92
آبان 92
مرداد 92
بهمن 92
اردیبهشت 93
خرداد 93
مهر 93
آذر 93
آبان 93
دی 93

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
عاشق آسمونی
آخرین روز دنیا
.: شهر عشق :.
رنگارنگه
تیشه های اشک
شبستان
پاک دیده
عشق
جوک
گــــلستان: Golestan
allah is my lord
مذهب عشق
پاییزی ...
دهاتی
دکتر علی حاجی ستوده
انا مجنون الحسین
رنگارنگ
مشاوره و مقالات روانشناسی
کجایید ای شهیدان خدایی
اموزش . ترفند . مقاله . نرم افزار
وقایع
نیار یعنی آرزو
ESPERANCE55
موتور سنگین ... HONDA - SUZUKI ... موتور سنگین
قدرت شیطان
تو میتونی !! دانلود سرگرمی عکس کلیپ آهنگ mp3 اس ام اس
تا ریشه هست، جوانه باید زد...
آواز یزدان
اس ام اس عاشقانه
اس ام اس سرکاری اس ام اس خنده دار و اس ام اس طنز
بازی بزرگان
به خود آییم و بخواهیم،‏که انسان باشیم...
کوثر
هیچ کس نمی داند من هستم
آسمان آبی
مزار شهدا
هوادارن پارسی بلاگ

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان

» طراح قالب
document.write('');